ORDER OF PLAY - TUESDAY, 10 MAY, 2011
CENTRALE start 12:00 noon
[WC] S Bolelli (ITA) vs [9] N Almagro (ESP) - ATP
[Q] C Mchale (USA) vs [2] F Schiavone (ITA) - WTA
[14] S Wawrinka (SUI) vs [WC] F Fognini (ITA) - ATP
Not Before 7:30 PM
E Makarova (RUS) vs [7] M Sharapova (RUS) - WTA
Not Before 9:15 PM
X Malisse (BEL) vs [4] A Murray (GBR) - ATP
PIETRANGELI start 12:00 noon
[Q] I Andreev (RUS) vs [16] R Gasquet (FRA) - ATP
I Ljubicic (CRO) vs [WC] F Cipolla (ITA) - ATP
M Kirilenko (RUS) vs [12] A Petkovic (GER) - WTA
Not Before 7:30 PM
[5] R Soderling (SWE) vs F Verdasco (ESP) - ATP
[15] F Pennetta (ITA) vs B Mattek-Sands (USA) - WTA
COURT 10 start 11:00am
[WC] A Brianti (ITA) vs [LL] J Zheng (CHN) - WTA
S Errani (ITA) vs R Vinci (ITA) - WTA
J Monaco (ARG) vs [7] T Berdych (CZE) - ATP
[Q] P Lorenzi (ITA) vs T Bellucci (BRA) - ATP
M Baghdatis (CYP) / I Ljubicic (CRO) vs R Gasquet (FRA) / J Tsonga (FRA) - ATP
COURT 1 start 11:00am
K Date-Krumm (JPN) vs L Safarova (CZE) - WTA
[14] K Kanepi (EST) vs [WC] R Oprandi (ITA) - WTA
[Q] C Scheepers (RSA) vs [16] A Pavlyuchenkova (RUS) - WTA
[10] S Peer (ISR) vs B Jovanovski (SRB) - WTA
COURT 2 start 11:00am
M Cilic (CRO) vs I Karlovic (CRO) - ATP
J Chela (ARG) vs J Isner (USA) - ATP
M Lopez (ESP) / D Marrero (ESP) vs M Knowles (BAH) / M Mertinak (SVK) - ATP
C Chuang (TPE) / O Govortsova (BLR) vs S Errani (ITA) / R Vinci (ITA) - WTA - After Suitable Rest
COURT 3 start 11:00am
K Anderson (RSA) vs S Querrey (USA) - ATP
E Butorac (USA) / J Rojer (AHO) vs G Garcia-Lopez (ESP) / A Montanes (ESP) - ATP
F Lopez (ESP) vs M Llodra (FRA) - ATP
[LL] A Mannarino (FRA) or [Q] J Nieminen (FIN) vs [Q] V Hanescu (ROU) or S Stakhovsky (UKR) - ATP
COURT 4 start 11:00am
[Q] A Rodionova (AUS) vs Y Shvedova (KAZ) - WTA
S Hsieh (TPE) / Z Yan (CHN) vs [8] M Martinez Sanchez (ESP) / A Medina Garrigues (ESP) - WTA
[7] I Benesova (CZE) / B Zahlavova Strycova (CZE) vs N Llagostera Vives (ESP) / A Parra Santonja (ESP) - WTA
S Peng (CHN) / J Zheng (CHN) vs N Grandin (RSA) / V Uhlirova (CZE) - WTA
COURT 6 start 12:00 noon
K Bondarenko (UKR) / A Kudryavtseva (RUS) vs V Dushevina (RUS) / T Poutchek (BLR) - WTA
Not Before 1:30 PM
D Hantuchova (SVK) / A Radwanska (POL) vs C Dellacqua (AUS) / R Stubbs (AUS) - WTA
M Kondratieva (RUS) / S Lefevre (FRA) or [WC] N Burnett (ITA) / R Kulikova (RUS) vs [3] V King (USA) / Y Shvedova (KAZ) - WTA
N Petrova (RUS) / A Rodionova (AUS) vs E Daniilidou (GRE) / J Woehr (GER) - WTA